Привабливим варіантом для придбання нерухомості є житло від забудовників. Використання нових будівельних технологій, можливість нестандартно зробити планування квартири, враховуючи всі свої потреби, додаткові послуги, які можна отримати разом з новенькою квартирою, як то паркінг у будинку, дитячі майданчики та прибудинкова територія, що охороняється. Все це може перетворитися на реальне втілення мрії за умови дотримання певних вимог до забудовників та нерухомості, що передбачені чинним законодавством.

Забудовники пропонують чимало варіантів для своїх покупців. Це і переведення боргу, і продаж безпосередньо від власника – забудовника, і укладення договору на фінансування будівництва. Оскільки при купівлі нерухомості від забудовника часто мова йде про придбання у власність нерухомості, яка буде збудованою у майбутньому, фактично укладається договір купівлі-продажу майнових прав на нерухоме майно. Тобто, права на те, що виникне у майбутньому. Які ризики існують?

По-перше, існує ймовірність, що таке майно не буде збудоване та здание в експлуатацію. Таким чином, покупець втратить вкладені свої кошти і, в результаті, не отримає нічого. Для уникнення такої ситуації законодавством передбачається створення інвестиційного фонду, який укладає договір із забудовником про будівництво/співпрацю, а також договори про інвестування будівництва із фізичними особами, майбутніми власниками квартир у новеньких будинках. За рахунок того, що розмір статутного фонду, інша діяльність регулюється державою, у випадку невиконання зобов’язань перед покупцями, останнім компенсуються сплачені кошти. В таких договорах про інвестування зазначається строк закінчення будівництва та введення в експлуатацію будинку, вартість нерухомості, технічні характеристики квартири, порядок реєстрації права власності на квартиру. Право власності у фізичної особи – інвестора виникає після державної реєстрації в установленому порядку. До укладення договору про інвестування в будівництво, будь – який потенційний покупець має право ознайомитися з документами:

  • Дозвіл на будівництво;
  • Документи про виділення земельної ділянки на будівництво;
  • Договір між інвестиційним фондом та забудовником;
  • Наявність дозвільних документів у забудовника на проведення діяльності з будівництва;
  • Документи про присвоєння поштової адреси будинку;
  • Інформацію про відсутність арештів, обтяжень та прав третіх (інших) осіб на певну квартиру.

Відсутність обтяжень потрібно перевіряти не лише за реєстром нерухомого майна, але й за реєстром обтяжень рухомого майна, оскільки до введення в експлуатацію та реєстрацію права власності, квартира не має статусу нерухомості (юридично). Пам’ятаємо, що укладаються на даному етапі договір інвестування або договір купівлі-продажу майнових прав на майбутню квартиру.

Разом з тим, є практика, коли забудовник самостійно вводить в експлуатацію та реєструє право власності на кожну квартиру спочатку на себе, а потім вже продає конкретні квартири бажаючим. У такому випадку укладається звичайний договір купівлі-продажу. Для того, щоб правильно провести угоду, з дотриманням всіх вимог законодавства та своїх інтересів, варто звернутися за консультацією до юриста.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.