В кожному місті, містечку, селищі переважає житловий фонд минулих років, квартири  якого за плануванням не задовольняють потреби  власників в повній мірі. Звичайно, можна  придбати квартиру в сучасному будинку, новозбудованому,  з вільним плануванням і втілювати свої дизайнерські та архітекторські здібності. Але таке житло значно дорожче, ніж на вторинному ринку, а бажання  змінити, розширити кімнату, зробити більше просторим та комфортним не зникає, тоді  на допомогу приходить зміна планування. Що можна змінити, яким чином такі зміни оформлюються і чи потрібні адміністративні дозволи?

Model house and money coins balancing on a seesaw

З метою  зробити своє житло особливим, наділити його індивідуальністю, власники об’єднують кімнати, поширеними є також об’єднання кухні та кімнати,  збільшують площу кімнати за рахунок балкону, приймають перегородки, двері замінюють на арки…. Та багато всього…  Починаючи з 2016 року, законодавством дозволено не отримувати дозволи на  переобладнання, якщо такі зміни не передбачають втручання в несучі конструкції, а також інженерні системи загального користування. Однак, самостійно визначити випадки, коли потрібні або непотрібні дозволи на проведення будівельних робіт,  не завжди можливо. Тому, бажано, перед  проведенням ремонтних робіт, потрібно звернутися до спеціалізованих організацій, що надають подібні послуги. Не зайвою буде  і консультація юриста, який, враховуючи певну ситуацію, зможе  підказати, які зміни підлягають  узаконенню, а для яких це не потрібно. Крім отримання відповідних дозволів  в органах місцевого самоврядування,  вже зроблені перепланування  оформлюють в судовому порядку. Але для яких ремонтних робіт потрібні дозволи? Як говорилося раніше, на всі, що передбачають втручання у  конструкцію будівлі. Наприклад,  об’єднання двох квартир в одну, розширення ванної кімнати за рахунок житлової площі,  перенесення ванної кімнати, видалення перегородок у квартирі, встановлення дверей  у кімнаті тощо. Які можуть бути наслідки  незаконного ремонту?  Часто власники квартир запевняють своїх покупців, що «нічого не буде». Насправді, це не зовсім так. По- перше, будь – яка  угода з нерухомістю передбачає виклик техніка  для огляду нерухомості та перевірки на відповідність фактичного стану технічній документації. У випадку виявлення незаконних перепланувань, технік робить відповідну відмітку  у технічному паспорті, які потрібно усувати. По – друге, будинок на багато поверхів  складна конструкція, при будівництві якої враховується саме те планування, що було запропоноване інженерами, і, відповідно, гарантується безпека  жителям будинку. Тому, у випадку «самодіяльності» можуть не лише бути порушеними загальні конструкції, але й порушені комунікації у такому будинку, що може загрожувати життю людей. І, нарешті, за самовільне перепланування, що викликало  негативні наслідки, законодавством передбачене покарання – адміністративне (штрафи) та кримінальне (позбавлення волі).

Беручи до уваги важливість перепланування, попередні консультації з фахівцями,  належне оформлення документів, дозволів, є обов’язковими при зміні свого житла. І тоді можна в повну міру спокійно насолоджуватися результатом своїх ідей та роботи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.