Прийняття рішення про укладення договору купівлі-продажу квартири відповідальне та важливе не лише для покупця, але й для продавця. Це досить тривалий процес у часі, коли потрібно зібрати досить чимало різних документів, навести лад у документах про право власності на нерухомість. Все це потребує чималих моральних, фізичних зусиль, особливо, коли є якась невідповідність у документах. Іноді процес зняття з реєстрації продавці залишають на останній момент. Наскільки важливим є зняття з реєстрації за адресою нерухомості, що продається власників та членів їхніх родин?

Факт реєстрації не дає права власності на нерухомість, це лише узаконене право користування житлом не власника квартири. Нотаріус, при посвідченні договору купівлі-продажу квартири обов’язково просить надати довідку про зареєстрованих осіб. Ідеальний варіант, коли у квартирі не зареєстровано жодної особи. Неповнолітні діти знімаються з реєстрації з наступною обов’язковою реєстрацією разом з одним із батьків. Трапляється, що все ж таки, на момент угоди за адресою залишаються бути зареєстрованими власники. В такому випадку, сторони в договорі можуть передбачити строк, протягом якого всі зареєстровані будуть зняті з реєстрації. Якщо такі дії не будуть виконані, нові власники житла мають право звернутися до суду з позовом про зняття з реєстрації та невиконання умов договору.

Здається, немає нічого складного, і тим самим, немає жодних ризиків. Насправді, не зовсім так. Серед зареєстрованих осіб, не обов’язково власників, але й членів родин, можуть бути особи, які тимчасово відсутні за місцем реєстрації, наприклад, діти – сироти, що проживають в інтернатах (у такому випадку зняття з реєстрації можливе лише за умови забезпечення останніх житлом і на підставі рішення органів опіки й піклування), особи, що відбувають покарання (після звільнення можуть заявити своє право на користування нерухомістю) та інші випадки. Тому, при спілкуванні з продавцями необхідно наполягти на знятті з реєстрації всіх, без винятку, осіб, які зареєстровані за адресою квартири, що вирішили придбати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.